Haberler

23
Eki
Sevgili son sınıf öğrencilerimiz,

Geçen sene olduğu gibi bu sene de akademik yılın sonunda bir ödül töreni düzenleyerek mezun olan öğrencilerimizin çeşitli kategorilerdeki başarılarını ödüllendireceğiz. Ödül kategorileri ve başvuru şartlarının detayları buradadır.
8
Eyl
2017 mezunlarımızdan İbrahim Kurban Özaslan, Kübra Keskin, Bilal Taşdelen, Abdullah Ömer Arol ve Furkan Özkalay'ın 3. Bilkent Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri kapsamında, Doç. Dr. Sinan Gezici danışmanlığında hazırladıkları proje, Kıbrıs'ta düzenlenen IEEE 2017 Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması ve Sergisi'nde birincilik ödülü kazanmıştır.

"IHA'dan Alınan Kamera Görüntüsü ve IMU kullanılarak Hedef Konumunun Tespiti" adlı proje, Aselsan işbirliği ve TÜBİTAK desteğiyle hazırlanmıştır. Projenin tanıtım videosuna buradan ulaşılabilir.11
Ağu
Prof. Ayhan Altıntaş danışmanlığındaki doktora öğrencimiz Polat Göktaş, elektromanyetik alanındaki çalışmalarını teşvik etmesi amacıyla 2017-2018 Akademik Yılı IEEE Antennas and Propagation Society (AP-S) Doktora Araştırma ödülüne hak kazandı.

IEEE Antennas and Propagation Society (AP-S), elektromanyetik alanında araştırma yapan öğrencileri desteklemek amacıyla her yıl en fazla on öğrenciye doktora bursu vermektedir.

17
Tem
2017 Yaz dönemi final programına buradan ulaşabilirsiniz.

5
Haz
Bölümümüz tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri Fuarı, 5 Haziran'da Mithat Çoruh Amfi'de gerçekleşecektir. Bu etkinliğe sanayiden ve akademiden katılımcılar, tüm fakülte üyeleri ve aileleriyle birlikte öğrenciler davetlidir.

Etkinliğin canlı yayınına buradan ulaşılabilir.
11
May
2016-2017 Bahar dönemi final sınavları programına buradan ulaşabilirsiniz.

31
Mar
Bölümümüz ve IEEE Bilkent Öğrenci Kolu tarafından organize edilen 28. IEEE Lisansüstü Araştırma Konferansı, 24 Mart tarihinde gerçekleşti. Bu seneki konferansın içeriğinde 66 sözlü sunum, 62 poster sunumu ve 3 demo sunumu yer aldı.
Konferansın sonunda bir resepsiyon ve ödül töreni düzenlendi. En iyi sunumları yapan araştırmacılar bölümümüz tarafından ödüllendirildi. Bu kapsamda dört "en iyi sözlü sunum" ve iki "en iyi poster sunumu" ödülü verildi.

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.11
Oca
Lisansüstü Erken Başvuruları 27 Mart 2017 tarihine kadar buradan yapılmalıdır.

Bölümümüzü yakından tanımak ve lisansüstü araştırmalarımızı incelemek için 24 Mart 2017 Cuma günü düzenleyeceğimiz Graduate Research Conference 2017 etkinliğimize davetlisiniz. Konferans programına buradan ulaşabilirsiniz.

29
Ara
2016-2017 güz dönemi final programına buradan ulaşabilirsiniz.30
Kas
Sevgili son sınıf öğrencilerimiz,

Geçen sene olduğu gibi bu sene de akademik yılın sonunda bir ödül töreni düzenleyerek mezun olan öğrencilerimizin çeşitli kategorilerdeki başarılarını ödüllendireceğiz. Ödül kategorileri ve başvuru şartlarının detayları buradadır.

Yıl Öncenin Haberlerini Görüntüle