Haberler

12 Ara
'19
2019-2020 Güz dönemi final sınavı takvimine buradan ulaşabilirsiniz.
21 Kas
'19
Yüksek Lisans Öğrencimiz Büşra Çankaya, "GaN Based Driver and Power Amplifier MMICs for X-Band Transceiver Modules" adlı bildirisiyle Tunus'ta gerçekleştirilen 2019 Akdeniz Mikrodalga Sempozyumunda  "Yarman-Carlin En iyi Bildiri Ödülü"nü kazanmıştır. Çalışma Prof. Dr. Ekmel Özbay danışmanlığında, Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Bilkent Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma Merkezi işbirliği ile yürütülmüştür.

28 Eki
'19

Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Fizik Bölümü öğretim üyesi ve Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi Direktörü ve Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Ensititüsü Müdürü Prof. Dr. Hilmi Volkan Demir, 16 Eylül 2019 tarihinde Washington DC’de düzenlenen Optical Society (OSA) yıllık toplantısında Fellow olarak seçilmiştir.

1916 yılında kurulan ve misyonu Optik ve Fotonik alanlarında bilgi üretilmesini, uygulamasını ve arşivlenmesini ve bu bilgilerin dünya çapında yayılmasını sağlamak olan  OSA Topluluğu kendini “ Bilim insalarınlarını, mühendisleri, eğitimcileri, teknisyenleri ve iş adamlarını birleştirip eğiterek ve aynı zamanda teknik ve profesyonel gelişimi yayarak dünyaya optik ve fotonik alanlarında öncülük eden şampiyon” olarak tanımlamaktadır.

Prof. Demir’in Fellow payesine yükseltilmesi, kendisinin optik ve fotonik alanlarının ilerlemesine ayırt edici ve önemli katkılarını, özellikle yarı iletken, aydınlatma, nanokristal optoelektroniği ve nanofotonik konularının araştırma ve geliştirilmesinde öncülük eden ve süreklilik gösteren katkılarını tanımaktadır. Bu seçim için alandaki belirgin bilimsel ve teknolojik katkıları, önemli yayaınları ve patentleri, tekinik endüstriyel toplulupa liderlik ve küresel optik toplumuna hizmet gibi etmenler de göz önüne alınmıştır.

Her yıl OSA Fellow’u olarak seçilen kişilerin sayısı toplam üyelerin yüzde 0.5’ini geçmemektedir. Bu durumu, bu süreci yüksek derecede seçici ve rekabetçi kılmaktadır. 2020 sınıfı OSA Fellowları 2020 yılı boyunca OSA konferansları ve toplantılarında onulandırılacaklardır.
27 Eyl
'19
Doktora öğrencimiz Caner Odabaş 21.Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı (TOK 2019)'da "Zaman Gecikmeli Mekanik Sistemlerde Gözlemci Tabanlı Sürtünme Giderimi" başlıklı bildirisi ile En İyi Sözlü Bildiri Birincilik Ödülü'ne layık görülmüştür.28 Ağu
'19
Doktora öğrencimiz Polat Göktaş 2019 Leopold B. Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı ödülünü almaya hak kazanmıştır. EMC Türkiye ve Prof. Dr. Leopold B. Felsen Vakfı, Boston tarafından verilen Felsen Ödülü, 2007 yılından beri Elektromanyetik alanında araştırma yapan Türk araştırmacıların çalışmalarını teşvik etmek amacıyla verilmektedir.7 May
'19
2018-2019 bahar dönemi final sınav programına buradan ulaşabilirsiniz.

Yıl Öncenin Haberlerini Görüntüle