Haberler

10
Nis
Bölümümüz ve IEEE Bilkent Öğrenci Kolu tarafından organize edilen 29. IEEE Lisansüstü Araştırma Konferansı, 6 Nisan tarihinde gerçekleşti. Bu seneki konferansın içeriğinde 96 sözlü sunum, 68 poster sunumu ve 3 demo sunumu yer aldı. Konferansın sonunda bir resepsiyon ve ödül töreni düzenlendi. En iyi sunumları yapan araştırmacılar bölümümüz tarafından ödüllendirildi. Bu kapsamda dört "en iyi sözlü sunum" ve iki "en iyi poster sunumu" ödülü verildi.

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.


  • Sinyal İşleme alanında en iyi sözlü sunum: Online Learning with LSTM Neural Networks konulu araştırma çalışmasıyla Tolga Ergen.
  • Biyomedikal alanında en iyi sözlü sunum: MR image synthesis with generative adversarial networks konulu araştırma çalışmasıyla Salman Ul Hassan Dar.
  • İletişim / Kontrol / Robotik / Ağ alanlarında en iyi sözlü sunum: Stabilization of nonlinear time varying systems with intermittent loss of information: A switched system based approach konulu araştırma çalışmasıyla Saeed Ahmed.
  • Elektronik / Elektromanyetik / Nanoteknoloji / Fotonik alanlarında en iyi sözlü sunum:Luminescent Solar Concentrators Made of Copper-Doped Near-Unity Emitting Colloidal Quantum Wells konulu araştırma çalışmasıyla Kıvanç Güngör.
  • En iyi poster sunumu: Measuring Interpretability of Word Embeddings konulu araştırma çalışmasıyla Lütfi Kerem Şenel.
  • En iyi poster sunumu: Instant Decoupling of Coils in Simultaneous Transmission and Acquisition for MRI konulu araştırma çalışmasıyla Bilal Taşdelen.